Pazartesi, Mayıs 22, 2006

ALTIN KIZLAR (The Golden Girls)


Altın Kızlar beraber yaşayan 3 tane menopoz teyzeydi, Dorothy entelektüel olan, Rose düpedüz salak, Blanche ise fındık kıran folloş ablaydı. Bir süre sonra Dorothy'nin annesi 200 yaşındaki Sophia da bunların yanına taşınmış ve kahramanlarımız coşmaya başlamışlardı. Seslendirme de bir TRT klasiği olarak mükemmeldi. Olaylar bu ablamların oturma odasında geçer, muhabbetleri ve Sophia'nın bunlara yapıştırdığı cevaplar gülmekten kırar geçerdi bizi.

9 yorum:

NEC dedi ki...

Arkadaşlar!! Blog sahibi yazarımızında yaptığı enfes betimlemelerdeki gibi ne 200 yaşındaki sophie, ne de diğer 3 menapoz teyze ölmemişler, hala turp gibi ayaktalarmış... İlginç dimi... ?!:))

Adsız dedi ki...

Dizi devam ettigi surece Dorothy nin transseksüel olup olmadigi konunsuldu.. Bir de Sofia hep cantasiyla dolasirdi nereye gitse..

coldmarch dedi ki...

Sofia bir konu olduğunda kızlara hep anılarını anlatmaya ''Sicilya 1935... ''diye başlar sonra abuk sabuk şeyler anlatırdı:)))O küçük hasır çantasının içinden neler çıkardı neler...

Adsız dedi ki...

dizi, amerikan NBC televizyonu tarafından 1985-1992 yılları arasında yayınlanmıştır. oyuncular şöyledir, 1.estelle getty, 2.beatrice arthur, 3.rue mc clanahan, 4.betty withe[dizinin en yaşlı oyuncusu.]. dublaj kadrosu, meral niron, nurşen girginkoç, tomris cetinel, elçin şanal.

Adsız dedi ki...

Bir de Rose'un memleketi St. Olaf vardı.

Adsız dedi ki...

1987'de başladı, önce TRT 1'de cumartesi günleri akşam üstü daha sonra haber sonrası yayınlandı. 1988'de ise çarşamba haber öncesine alındı. 1990'da TRT 2'ye transfer oldu. TRT'de bütün bölümleri yayınlanan ilk dizidir. Diziden Dorothy'in ayrılmasıyla diğerleri bir otel işletiyorlar. ''Golden Palace'' adlı bu dizi 1994-1995 yılları arası cuma sabahları 09:00'da Kanal 6'da yayınlandı.

malkavianprincess dedi ki...

bi kere blanche in morali cok bozuktu. disari cikip geldi oh kendisini cok super hissedio bisiler.nedir olay die sordular.meerse bi insaatin onunden gecmis adamlar ona laf atip islik calinca kendini yeniden super ve guzel hissetmis.merak etmistim nasi bisey olyo bu die.sonra buyuyunce hic de hos olmadigina karar verdim.

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat

kirazzade dedi ki...

Ayyyyy bunlar dapek şeker pek eğlenceliydi yahu :)