Pazartesi, Mayıs 15, 2006

MUPPET SHOW

Büyük aşkım Kermit'in yönettiği bir tiyatro kumpanyasında yaşananları anlatan eşsiz benzersiz bir şovdu. Assolist kaltak Piggy, rezil komedyen Fozzy, her hafta havalara uçan Gonzo, canavar Animal, hımhım İsveçli Aşçıbaşı, çılgın bilimadamı diğer tiplerdendi. Her hafta meşhur bir artist Muppetlar'ın konuğu olur ve gösterilerde rol alırdı. Kaçık bunaklar Waldorf ve Statler'ın yorumlarına gülmekten koltuktan düşebilirdiniz.

5 yorum:

mine dedi ki...

harika bir kukla şovdu. bayan piggy'nin hastasıydım ama çok kaprisliydi. orkestradakiler ve yaşlı adamlar çok komikti. her hafta bir ünlünün gelmesi bu şovun sadece çocuklar için yapılmadığını gösterirdi. bir de kermit susam sokagında da çıkardı. herhalde evini geçindirmek için 2 işte birden çalışıyordu :)

Arda dedi ki...

It's time to play the music
It's time to light the lights
It's time to meet the Muppets on the Muppet Show tonight.

It's time to put on makeup
It's time to dress up right
It's time to raise the curtain on the Muppet Show tonight.

Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch the show

And now let's get things started
Why don't you get things started
It's time to get things started
On the most sensational inspirational celebrational Muppetational
This is what we call the Muppet Show!

arda dedi ki...

Muppet Show'daki favori karakterlerim Gonzo, Animal, Beaker ve İsveçli Aşçıydı. Gonzo'nun Miss Piggy ve tavuklarla olan romantik ilişkileri beni çok güldürürdü. Bir aralar tavuk hayranları sürekli bunu takip ediyordu. Beaker da bir bilimadamının asistanıydı. Başına hep feci olaylar geliyordu. Mi mi mi diye panik içinde koşuşturuyordu. İsveçli Aşçının çok komik bir İngilizce aksanı vardı. (Google'da Bork Bork Bork! diye bir seçenek var; arama sayfasını doğrudan İsveçli Şef aksanında açıyor.) Animal, Muppet Show'daki orkestranın davulcusuydu. Hakikaten hayvanlar gibi davul çalardı. Arada gaza gelip davula kafa falan atardı.

Adsız dedi ki...

cnbc-e veriyordu geçen yıl ama şimdi yok
iki inekle bir manyağın yaptığı düet bir harikaydı ama
düdüdüdüdüdü mana mana:))))

muhoka dedi ki...

''paça çorbası sever misiniz?''