Pazartesi, Mayıs 29, 2006

ALF


Sanırım TRT2'de yayınlanmıştı. Uzay gemisi ile sıradan bir Amerikalı ailenin evine düşen kıllı uzaylı Alf'in maceralarını anlatırdı. Alf'i harika Müşfik Kenter seslendirirdi. Alf çok oburdu, bunların gezegeninde en makbul yemek kedi olduğundan evin kedisini yakalayıp kimse görmeden yutmayı hayal ederdi hep. Aile babasının adı Willie Tanner idi. Ama Alf ona "hey Willie naber" falan gibi laubali şekilde seslenirdi. Annenin adı da Kate idi , oğlanla kızı anımsamıyorum. Yalnız sonradan bunların Erik ismini verdikleri üçüncü bir çocukları da olmuştu. Alf'in perçemli saç modeli de çok bitirimdi.

20 yorum:

Burak SAKIR dedi ki...

Alf eline bir cep saati alıp onu Şanslı'yı hipnotize ederek yemek için "Sen bir kilo bifteksin" diyordu, ama neyse ki evin reisi tam zamanında olaya müdahale etmişti de kedicik kurtulmuştu. Ama Alf müthiş bir diziydi, çarşambaları oynuyor diye kalmış aklımda.

mine dedi ki...

gerçekten de süper bi diziydi. bazen alf kendi gezegenini hatırlardı. o zaman onun türünü yakından tanırdık. sanırım alf uzay gemisiyle evin çatısına düşmüştü.
bu arada site harika olmuş. elinize sağlık

Grishnakh dedi ki...

ahhhaaa hastasıyım .. müşfik kenter seslendirirdi..sora rama reklamını mı ne seslendirince müşfik kenter way be demiştim bizim alf işi büütmüş,artiz olmuş.satanik bi arkadaştı.. yada kedi fetişi...kraldı ama..

NEC dedi ki...

Dizinin ilk açılış jeneriğinde, kamera ile tüm aileyi çekerdi, evin hanımını duşta yakalardı, kediyi yakalamaya çalışırdı...

Adsız dedi ki...

muhteşem bir diziydi.Alf kediyi bir türlü yiyemiyordu :D

Adsız dedi ki...

Çocukların adları: Lyn ve Brian
Bir de bunların Alf'i yakalamaya meraklı yaşlıca bir komşuları vardı, Bay ve Bayan Ochmonek adlarında, sanırım şimdi okuyunca hepiniz hatırladınız.

onur dedi ki...

Alf in birde bastıramadığı bir açlığı vardı şunu unutamıyorum;
evin reisi çıkarken alf yemek yiyordu adam birkaç saat sonra geri döndüğünde hala yemek masasında olan alfa 'genemi yemek yiyorsun' dediğinde alf 'gene değil hala' diye cevap vermişti...

didem dedi ki...

tekrar yayınlansınnn lütfeeennnnn:)))))

coldmarch dedi ki...

Çarşamba günleri TRT 2'de 20.15'te yayınlanırdı.Çok tatlı bir diziydi.Alf'in bir evin kedisinde bir de kızında gözü vardı:))))Esprileri zekice dialoglara dayanırdı.Renginden midir nedir ispanyol cocker köpekleri hep Alf'e benzetirim.

Adsız dedi ki...

hayatımda gördüğüm en kıvırıcı tipti. yaptığı hatayı asla kabullenmez hemen bir çıkış yolu bulur evin babasıda buna kıl olurdu. hep onun gibi hazır cevap olmayı istemiştim hayatımda ve bu yüzden annemden çok dayak yemiştim.:)))yine yayınlansın..

Adsız dedi ki...

kedi manyağı uzaylı yaratık alilemizin bir ferdi bi daha yayınlansın oturur izlerim tekrar seslendiren kimdi bilmiyorum ama sesi acaip karizmaydı hala kulaklarımda
buarada site gerçekten mükemmel ötesi olmuş ellerinize sağlık

zeynep1903 dedi ki...

ALF benim çocukluk kahramanım çok güzel bir diziydi.Müşfik Kenter'in seslendirmesi mükemmeldi. Keşke gerçekten bir ALF olsa ne güsel olurdu.Akıllı,hazır cevap,işini bilen ama kedi yemeyen:))) gerçi o da tuzu biberi:) TEKRAR YAYINLASIN LÜTFENNNN

Adsız dedi ki...

müşfik kenterin dublajı şahaneydi, dergilerini alırdım, birara alf elbisem olsun diye çok istemiştim türkiyede yoktu
welmaclı mıydı neydi
müziği de süperdir.
mutfakta muhabbeti bu diziden öğrendi bizim diziciler:))

Adsız dedi ki...

Evet Kardeşler Haklısınız Çarşamba Akşamları Jefferson Ailesi'inden Sonra ALF TRT-2'de Başlardı. Sanırım 20:15'te Yayına Girmişti. Sonra 21:00'de Bizm Ev-Full House, 21:30'da Uğur Dündar'la Hodri Meydan ve 23:00'da Büyük Tuzak olurdu. Çarşamba Akşamları TRT-2'de Süperdi.

ustali dedi ki...

çok komikti bea

serkan dedi ki...

aklıma geldikçe hala gülerim.delimiyim neyim :)

snow dedi ki...

alf gerçekten efsane bir dizidir şimdi yayınlansa severek izlerim alf in muziplikleri beni koparıyordu ayrıca evin kızı lynn de çok hoş bir kız dı ama şimdi 40 yaşında var neyse alf vede benzeri kaliteli diziler artık BİZDE ve abd de cok nadir çıkıyor;varmı alf,full house,evli ve çoçuklu, who's the boss gibi diziler yok nerde

malkavianprincess dedi ki...

alf gulerken burnu asaya dogru egilir saclari arkaya dogru yatardi.bi aralar da kafayi evin annesine takmisti sanki..bi de camasir sepetinde uyurdu yazik..bizim evde de bi alf olsun isterdim hep.

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat

kirazzade dedi ki...

Hastasıydım bu Alf uyuzunun :) Bi ara Kanal 7 de yayınladı galiba.