Cuma, Haziran 02, 2006

ZİL ÇALINCA (Saved by the Bell)


İşte artık ortaokuldaydım ve birgün birisiyle "aaa resmen Skriiç" diye dalga geçtim ve meğer bütün kızlar bu diziyi seyrettiği için popülaritem tavan yaptı. O zamanlar şimdilerde olduğu gibi özgün olma, farklı olma modası yoktu, aksine herkes ne dinliyorsa (New Kids on the Block, Jason Donovan vb) onu dinlemeli, aynı dizileri izlemek gerekirdi. Herneyse, bu dizi hafta içi bir akşam yayınlanıyordu ve bir grup lise öğrencisinin maceralarını anlatırdı. Başroldeki karakter Zack diye sarışın bir yakışıklıydı (ya da o zaman bize öyle geliyordu), kızlarla başı dertteydi. Screech ise bunun embesil arkadaşıydı. Böyle saçmasapan bir gençlik dizisiydi ama bayılırdık o zamanlar.

6 yorum:

beyefendiler ve oyuncular dedi ki...

Evimiz Hollywood'danin Valerie'si bu dizide oynamis mi, yoksa bana mi oyle geldi? Birgun bu dizinin tekrar yayinlanisina rast gelmisken sanki onu gormusum gibi geldi, ama emin degilim. Yillar sonra biraz seyredince (ya da seyretmeye calisinca diyeyim...) "ne kadar sacma sapan bir diziymis, ben bunu nasil seyretmisim?" diye sasirmistim. Her bolumun sonunda bir ders vermesi de cabasiydi(peeh)...

Adsız dedi ki...

TRT 4'ün yeni açıldığı dönemde

Arda dedi ki...

Evimiz Hollywood'da'nın Valerie Malone'u Tiffani Thiessen Saved by the Bell'deki Kelly Kapowski karakterini oynuyordu.

Adsız dedi ki...

Screech kendisinin yaptığı pronolarda mı ne oynuyormuş şimdi. Zack büyüdü ve NYPD Blue dizisinde dedektifi oynadı.

seda iö dedi ki...

Bu diziyi fotoğraftan anımsadım.

@Alıntı
O zamanlar şimdilerde olduğu gibi özgün olma, farklı olma modası yoktu, aksine herkes ne dinliyorsa (New Kids on the Block, Jason Donovan vb) onu dinlemeli, aynı dizileri izlemek gerekirdi.


Fakat bu söylediğiniz asıl 2000'li yıllar için geçerli. Şimdi özgün değil çocuklar. İlköğretim ve Lise yılları boyunca, bazen okul sonrası ve haftasonlarını Bağdat Caddesinde geçirirdik.
Örneğin; Acidciler, Metalciler, A.Kayacılar, Popçular gibi pek çok farklı kültür ve dış görünüşten gençlere (her müzik türünün kendine has görünümü var tabii o zamanlar) Cadde'de rastlayabilirdiniz. Vakkorama önünde kaykay yapanlar arasında metalciler de, acidciler de olurdu. 80'lerde Bağdat Caddesi'nin bir kıyafeti, saç biçimi yoktu.
Şimdi nasıl? Aynı fabrika ürünü insanlarla dolu...

Adsız dedi ki...

warhammer gold warhammer money warhammer accounts tibia money tibia gold tibia item runescape accounts buy runescape accounts runescape money runescape gold runescape gp runescape power leveling runescape powerleveling cheap rs2 powerleveling runescape equipment buy rs equipment runescape runes cheap rs2 runes runescape logs cheap rs2 logs runescape items buy runescape items runescape quest point rs2 quest point cheap runescape questpoint runescape gold runescape items runescape power leveling runescape money runescape gold buy runescape gold buy runescape money runescape items runescape accounts runescape gp runescape accounts runescape money runescape power leveling runescape powerleveling tibia gold dofus kamas buy dofus kamas wow power leveling wow powerleveling runescape questpoint rs2 questpoint Warcraft PowerLeveling Warcraft Power Leveling World of Warcraft PowerLeveling World of Warcraft Power Leveling Hellgate money Hellgate gold buy runescape logs buy rs2 items cheap runescape items Hellgate London gold Guild Wars Gold buy Guild Wars Gold runescape items rs2 accounts cheap rs2 equipments lotro gold buy lotro gold buy runescape money buy runescape gold buy runescape runes lotro gold buy lotro gold runescape money runescape gold cheap rs2 powerleveling eve isk eve online isk buy runescape power leveling rs2 power leveling tibia gold tibia item runescape accounts Fiesta Silver Fiesta Gold Scions of Fate Gold Hellgate Palladium Hellgate London Palladium SOF Gold Age Of Conan Gold AOC Gold ArchLord gold tibia money tibia gold runescape accounts runescape gold cheap rs2 powerleveling buy ArchLord gold DDO Plat Dungeons and Dragons Online Plat