Cumartesi, Temmuz 29, 2006

SÜPER NİNE (Supergran)


İngiliz yapımı kaçık bir komedi dizisiydi. Sup-sup supergran diye matrak bir jenerik şarkısı vardı. Başroldeki İskoç nine birgün parkta gezerken bir bilimadamının deneyine mi maruz kalmış ne olduysa süper güçler kazanmış ve Süper Nine olmuştu. Çok acayip bir uçan bisikleti vardı. Bu bisiklet ve özel güçleriyle kasabasını şeytan Campbell'in kötülüklerinden korumaya çalışırdı. Zamanın en son moda özel efektleri bu dizide kullanılmıştı.

5 yorum:

Adsız dedi ki...

ya bide bu ninenin bi köpeği vardı sanki değerli böyle kıhkıhıh gibi falan gülüyodu yoksa karıştırıyormuyum ben acaba başka birşeymiydi o

Adsız dedi ki...

bu nineye yanlislik la bir bilim adaminin icadindan cikan lazer isabet ediyordu ve super nine oluyordu.you tube da muzigini ve introsunu buldum cocuklarla futbol oynayip diregi yiktigini hatirliyorum. Her bolumde uc kagitci campbell ve adamlari ile ugrasirdi :)
hayatimiza uc kagitci campbell deyimini sokmustur.

RAMAZAN dedi ki...

Arkadaşlar beni de geçmişlere götürdünüz. Bende çocukken bu diziyi çok severdim. Bu diziye bakıp bakıp gülerdim dedem de bana gülerdi :)

Adsız dedi ki...

1986 yılında ülkemizde yayınlanan dizide bir de her defasında süper nine tarafından madara edilen gangster kılıklı bir yaşlıca adam ve yardımcıları vardı.

Adsız dedi ki...

http://www.youtube.com/watch?v=40IjM7D6LZY

bu diziden aklımda kalan tek şey ananeme süper nine dediğimizdi :))hey gidi günlerrrr :(